ЖОВКІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА

Головна | Реєстрація | Вхід
Середа, 22.01.2020, 09:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Новини
Новини управління [75]
новини [74]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 65
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Фізико-географічні умови формування стоку річок 
1.1. Геологічна будова.
Жовківський район розміщений в північно – західній частині Львівської області , загальна площа району 1294 км2. За геоморфологічними умовами територія Жовківського району належить до області Волино – Подільської височини. Невеличка частина району (південно – західна ) входить в підобласть Подільської височини , де виділяється геоморфологічний район Горбасте плато Розточчя. Більша частина району входить в підобласть внутрішньої рівнини Верхнього Бугу і Стиру , в якій виділяється два геоморфологічних райони: 1.Зандрово-алювіальна рівнина Рати (північна частина району ); 2.пасмове Побужжя (південна частина району ). Слабкий нахил місцевості і наявність водотривких відкладів крейди сприяють заболо-ченню Рати . Серед пісків – долин зустрічаються валунчики порід північного походження , перенесені талими водами льодовика . Ці льодовикові води розширили долини Рати , а також знизили межеріччя , які зараз слабо виділяються на місцевості у вигляді плоских гряд . В деяких місцях на схід від с.Туринка можна спостерігати заболоченність в зв»язку з близьким заляганням до поверхні водотривних крейдових порід.Цей тип рельєфу найбільш поширений на північ від м.Жовкви. Яворівський район розташований в північно – західній частині Львівської області . Районний центр м.Яворів знаходиться від обласного центру м.Львів на віддалі 50 км. Загальна площа району 1544км2 . Яворівський район в геоморфологічному відношені до області Волино – Подільської височини , яка в свою чергу поділяється на підобласть внутрішньої рівнини Верхнього Бугу і Стиру та підобласті горбуватого пасма Розточчя ( з північного сходу – на південний захід ). Ці райони являють собою перехідну зону від Поліського ландшафту до західного вологого лісостепу і характеризується різноманітністю за рельєфом , геологічною будовою 1 характером грунтового покриву. Північно – східна частина району відноситься до зандрово – алювіальної рівнини . 1.2. Ґрунти. Найбільш поширеними типами грунтів є : Дерново – підзолисті , сірі опідзолені , чорноземи опідзолені , перегнійно-карбоватні , дернові ,лужні ,лужно – болотні грунти і піски.
1.2. Клімат, метеорологічна та гідрологічна обстановка. Жовківський район належить до помірно теплої кліматичної зони і характеризується позитивним річним балансом вологи , швидкою зміною погоди та порівняно прохолодним літом і м’ягкою зимою.Середньомісячна сума опадів становить 579 мм. Найбільша кількість опадів буває в червні і липні . Відносна вологість повітря висока – 7—80% і досить стала протягом року , що сприяє росту і розвитку с/г культур . Сніговий покрив утворюється в середньому в кінці третьої декади грудня і зникає в кінці лютого та перших числах березня . Середні декадні висоти снігового покриву не перевищують 20 – 30 см. Перші приморозки восени спостерігаються в першій декаді жовтня , або другій декаді вересня.Весняні приморозки в повітрі закінчуються на початку травня , а в окремі роки і початку червня. Середня кількість опадів за рік становить 580 – 480 мм .найбільша кількість опадів випадає в червні і липні місяцях .відносна вологість повітря висока ( 70 - 80 % ) і стала протягом року.Сніговий покрив утворюється , в середньому , в кінці грудня і зникає в перших числах березня , середня з найбільших декадних висот 16 – 17 см. Сильні вітри спостерігаються взимку . 

1.3. Гідрографічна мережа.

Гідрографічна мережа на території Жовківського району досить густа і відноситься до басейну річки Зах.Буг , складається з малих річок , струмків , озер , штучних водоймищ , ставків , водосховищ. Гідрографічна сітка Яворівського району , складається з приток Заг.Бугу , ( північно - східна частина району ) річка Млинівка та струмки , Середня густота річкової сітки з урахуванням річок завдовжки менше за 10 км становить 0,35 км /м2 , а без її урахування – 0.22 км2 . Річки району відносяться до басейну р.р.Дністер і Сян.Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2020 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz